Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chakra

9. 12. 2009

ObrazekChakra (čteme "čakra") je základní věc, bez které není možné používat i ty nejjednodušší techniky. Je to směs energie přítomné v každé buňce těla a duchovní energie získané pomocí cvičení a díky zkušenostem. Jakmile se tyto energie smísí, začnou proudit chakrovou cirkulační soustavou, která je podobná krevní cirkulační soustavě. Touto soustavou se chakra rozvádí do všech 361 chakrových bodů v těle. S chakrou se dá manipulovat pomocí různých metod a dosáhnout tak potřebného účinku, kterého by se jiným způsobem nedosáhlo, např. chůze po vodě. Nejvíce používanou z těchto metod jsou ruční pečetě.

V závislosti na poměru, ve kterém je fyzická a duchovní energie smíchaná, lze vytvořit různé druhy chakry. Živelná chakra je nejběžnější a používá se na vykonávaní základních jutsu. Základními přírodními živly jsou země, oheň, blesk, voda, a vítr. Ninja má vždy blízký vztah k jednomu typu chakry, ale může vytvořit živelnou chakru nehledě na jeho vztah k ní. Každý živel je silnější i slabší než další živly. Pořadí je oheň, vítr, blesk, země a voda, kde každý živel je slObrazekabší než předchozí, ale je silnější než následující. Je to kruhová závislost, proto je voda slabší než země, ale je silnější než oheň.

Různé druhy kekkei genkai mohou využívat specifické živly, jako je např. dřevo a led, tím, že smísí chakru základních živlů. Normální ninjové toto nezvládnou, i když jsou schopni produkovat různé druhy chakry, nemohou je tvořit současně.

brána chakry

Při otevírání bran chakry (uvolní se skrytý limit v těle a na svalech užitím toku chakry) se tělo a svaly ninji hodně napnou. Útoky budou téměř sebevražedné a uživatel bude schopný postupně zvyšovat rychlost a sílu těchto útoků. Pomocí tohoto lze vyřídit mnoho protivníků. Tuhle techniku Lee použil při jeho Lotus-útocích. I když je tohle smrtelný typ cObrazekhakry, je dobré, když ho používají dobří bojovníci, vynikající je kombinace s taijutsu. Musí se ale dát pozor, ne všichni dokažou zvládnout takovéhle zatížení na tělo. Někdo může otevřít až 8 Bran chakry, kdy je pak obklopen a pohlcen zelenou chakrou. Při otevření více bran se postupně zvedá síla. V mnoha případech to skončí znehybněním uživatele, protože se mu potrhají svaly.

Zdroj:http://www.sakura-uchiha.estranky.cz/clanky/chakra

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář